• 07 اسفند 91
  تراسفر جنین

  تراسفر جنین

  1. روز بعد از عمل تخمک گیری تا ساعت یک بعد از ظهر صبر نمائید، در صورتیکه از طرف آزمایشگاه مرکز با شما تماسی حاصل نشد، جهت اطلاع از وضعیت تخمک و لقاح جنین با بخش آزمایشگاه IVF مرکز تماس حاصل فرمائید .
  2. در صورتیکه کاندید انجام عمل ZIFT هستید ، صبح روز بعد از تخمک گیری مراجعه نمائید ، در صورت مثبت بودن لقاح و تشخیص پزشک معالج این عمل برای شما انجام خواهد شد.
  3. جهت ترانسفر (انتقال جنین)، 3 روز بعد از عمل تخمک گیری با همسر ساعت 7 صبح به مرکز مراجعه نمائید. (در صورتیکه طبق گزارش آزمایشگاه قرار است جنین بلاستوسیست به شما منتقل شود ، بایستی 5 روز پس از تخمک گیری جهت  انتقال جنین مراجعه نمایید)
  4. لازم نیست ناشتا باشید.
  5. شب قبل از مراجعه جهت انتقال جنین دوش بگیرید.
  6. قبل از رفتن به اتاق عمل جهت عمل انتقال، از رفتن به به دستشوئی خودداری نمائید (مثانه بایستی پر باشد )
  7. ممکن است روز انتقال جنین، عمل انتقال به دلایلی نظیر تشکیل نشدن جنین مناسب، مناسب نبودن آندومتر، تجمع مایع درون شکم (ایجاد آسیت)، بنا به تشخیص پزشک معالج، صورت نگیرد.
  8. در صورتیکه انتقال جنین انجام نشود و جنین ها فریز شوند، مراجعه بعدی بایستی حداقل 2 ماه بعد و حدودا یک هفته قبل از قاعدگی یا نهایتا تا روز اول قاعدگی باشد.
  9. در صورتیکه پس از عمل تخمک گیری دچار عوارضی نظیر بزرگی شکم، درد، تهوع و استفراغ، تنگی نفس  و … شدید حتماً به پزشک معالج خود مراجعه نمائید و در صورت عدم دسترسی،  به پزشک متخصص زنان مراجعه نمایید.

  نکاتی که بیمار پس از انتقال جنین (چه جنین تازه و چه جنین فریز) بایستی نکات زیر رعایت شود:

  1. کلیه داروها را طبق روال قبل ادامه دهید، توجه داشته باشید که به هیچ وجه خودسرانه دارویی را اضافه یا قطع ننمایید (قطع یا اضافه کردن دارو،فقط و فقط بایستی با اطلاع و تحت نظر پزشک و کادر درمانی باشد.)
  2. 15 الی 17 روز  پس از انتقال جنین،تست خون  حاملگی انجام شود.
  3. در صورتیکه جواب آزمایش حاملگی منفی بود،آزمایش حاملگی را مجدداً 48 ساعت بعد تکرار نمائید. در صورتیکه آزمایش دوم نیز منفی بود،داروها را با نظر پزشک یا کادر درمانی قطع نمائید.
  4. در صورتیکه جواب آزمایش حاملگی مثبت بود، مصرف دارو ها را قطع نکنید، داروها را طبق روال قبل ادامه دهید و در اسرع وقت پزشک معالج یا کادر درمانی را جهت راهنمایی بیشتر مطلع نمایید
  5. پس از انتقال جنین تا 3 روز استراحت نسبی داشته باشید . این به این معناست که کارهای سبک را می توانید انجام دهید ولی از انجام کارهای سنگین خودداری نمائید. (توجه داشته باشید که به هیچ وجه نیاز به استراحت مطلق،استفاده از ویلچر برای جابجائی یا لگن و توالت فرنگی برای اجابت مزاج نمی باشد. )
  6. از بلند کردن یا هل دادن اجسام سنگین و ورزشهای سنگین خوداری نمایید.
  7. پس از عمل انتقال جنین تا هفده روز (تا زمان مشخص شدن وضعیت حاملگی)،زناشویی نداشته باشید.
  8. پس از عمل انتقال جنین،حمام کردن بلامانع می باشد.
  9. رژیم غذایی خاصی بعد از عمل انتقال جنین وجود ندارد و شما مجاز به مصرف کلیه مواد غذایی می باشید ولی سعی کنید برای پیشگیری از یبوست   (که بعد از انتقال جنین شایع می باشد)، میوه جات، سبزی های تازه و مواد غذائی ملین مصرف نمائید.
  10. پس از اعمال انتقال جنین، استفاده از توالت ایرانی بلامانع می باشد.
  11. پس از عمل انتقال جنین، خوابیدن و استراحت در یک وضعیت خاص (مثلاً قرار دادن پاها بالاتر از بدن)، توصیه نمی شود. خوابیدن و استراحت در هر وضعیتی بلامانع می باشد.
  12. بعد از انتقال جنین،در صورت بروز هر نوع مشکل نظیر لکه بینی، خونریزی، دل درد، تنگی نفس، کادر درمانی یا پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.
  13. از تماس با بیماران مبتلا به آنفولانزا یا سرماخورده پرهیز نمایید.

  دیگر خدمات

  • آمنیوسنتز

   آمنیوسنتز یک تکنیک پزشکی تشخیص قبل از تولد می‌باشد که در طی آن مقدار کمی از مایع آمنیون گرفته‌می‌شود و مورد بررسی ژنتیکی قرارمی‌گیرد.

  • انتقال جنین به لوله های رحمی

   در طی عمل Zift تخمک های لقاح یافته با عمل لاپاراسکوپی به درون لوله های رحمی منتقل می شوند تخمک لقاح یافته سپس به طور خود به خود به درون رحم مهاجرت کرده و جایگزین خواهد شد.

  • تخمک اهدایی

   تخمک اهدایی برای زوج هایی است که یا تخمک نداشته یا تخمک آنها از کیفیت پایینی برخوردار است، احتمال حاملگی در آنها به دلیل بيماری یا سن بالا بسیار کم است.

  • لاپاراسکوپی

   لاپاراسکوپی نوعی تکنیک برای درون‌بینی شکم (حفره صفاق) و لگن است. اغلب لاپاراسکوپی اقدامی تشخیصی است ولی گاه می‌تواند درمانی نیز باشد.

  • لقاح آزمایشگاهی (IVF)

   لقاح آزمایشگاهی روشی است که در آن سلول‌های تخمک را در شرایط آزمایشگاهی با اسپرم بارور می‌کنند و یک یا چند سلول تخم به دست آمده را در رحم قرار می‌دهند.

  • میکرو اینجکشن (ICSI)

   میکرو اینجکشن برای تزریق اسپرم به داخل سیتو پلاسم تخمک در جهت درمان ناباروری مردان استفاده می شود و موفقیت ناشی از آن موجب گسترش استفاده از این روش گردیده است.

Features