• 23 اسف 96
  • 0

  بخورنخورهای ناباروری از دیدگاه طب سنتی

  از دیدگاه طب سنتی غذا در ناباروری از دارو بسیار موثرتر است.
  * مواد حاوی آنتی اکسیدان نظیر ویتامین C، ویتامین E، ویتامینA ، سولفات روی و سلنیوم در بالا بردن قدرت باروری مردان تاثیر بسیار زیادی دارد.
  * مصرف مربای بالنگ، مربای شقاقل، مربای هویج(افزایش دهنده نیروی جنسی است مخصوصا اگر با شکر و عسل و زنجبیل درست شود)، مربای سیب، مربای گردو و مربای زنجبیل در وعده صبحانه برای افراد نابارور بسیار مفید است.
  * بهتر است چهار مغز بادام، پسته، گردو و فندق پودر شده و یک قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان شیر با عسل و دارچین مخلوط کرده مصرف شود.
  * بهتر است که در وعده ناهار یا شام از غذاهایی مانند حلیم گندم، جوجه مرغ، شیر برنج، کله پاچه، حلیم، آبگوشت با نخود، لوبیا و گوشت گوسفند جوان، کباب گوشت بره با پیاز فراوان، گوشت بلدرچین، میگو مصرف شود.
  همچنین برنج با خورشت کنگر یا خورشت کرفس، کوکوی تره و مصرف غذاهای غلیظ نفاخ مثل نخود با پیاز یا گوشت نیز مفید است؛ از میان سبزی‌ها نیز ریحان، شنبلیله، تره، نعناع، سیر برای افراد نابارور مفید است.
  * از میان میوه‌ها انگور، شلغم، چغندر، انار، سیب، به، انجیر، موز، نارگیل، خربزه، انبه، توت، گلابی، انجیر و نیز هویج مفید است.
  * حلوا از قند و نشاسته، حلوا با چهار مغز و کنجد به عنوان تنقلات بسیار مناسب خواهد بود.
  * فلفل، دارچین، زنجبیل، میخک، زعفران، سیر، پیاز خصوصا بریان‌ شده مفید است.
  * مصرف ترنجبین در جوانان تولید کننده منی و در پیران کاهنده آن است. همچنین اگر به نمک مصرفی در غذاها زنجبیل پودر شده اضافه شود،در افزایش نیروی جنسی بسیار موثر است

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream