• 18 دی 95
  • 0

  در دوران بارداری چگونه وزن خود را کنترل کنیم؟

  این باور اشتباه در میان مردم رایج شده که در دوران بارداری نمیتوان وزن را کنترل کرد و خانم های باردار خواه ناخواه با افزایش شدید وزن مواجه میشوند. در این مقاله به بیان روش هایی می پردازیم که با رعایت آن ها ضمن تضمین سلامت خود و کودک تان، به کمترین میزان افزایش وزن در دوران بارداری خواهید رسید.
  بیش از هر چیز مراقب تغذیه تان باشید. زیاد غذا نخورید:
  اگر 200 کالری بیشتر از معمول دریافت کنید هم برای شما کافی است و هم برای کودکتان. پس پرخوری نکنید. بین وعده های غذایی هله هوله و شیرینی جات نخورید، در عوض از سبزیجات و میوه های تازه و غلات استفاده کنید. شیرینی و تنقلات در پهلو ها و ران ها ذخیره شده، به راحتی آب نمی شود و شما را با اضافه وزن زیاد مواجه خواهد کرد.رژیم نگیرید و کالری دریافتی بدن تان را زیاد کاهش ندهید بلکه خوردن تنقلات و شیرینی جات را کم کنید.
  طبق نظر پزشک تان اگر ممنوعیت ورزشی ندارید شروع به انجام حرکات و فعالیت های ورزشی کنید:
  حرکات ورزشی باید سبک و مناسب باشند، حرکات شدید برای شما و کودکتان ضرر دارد. برای این منظور با پزشک تان مشورت کنید. پیاده روی و یوگا در دوران بارداری، برای حفظ آرامش و کنترل وزن پیشنهاد می شود.
  فراموش نکنید با انجام حرکات ورزشی آمادگی بیشتری برای زایمان خواهید داشت پس یکجا نشینی و بی تحرکی را کنار بگذارید و ورزش کنید.

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream