• 18 دی 95
  • 0

  برگزاری جشن هدیه های آسمانی به مناسبت تولد بیش از 20 هزار نوزاد سالم در مرکز باروری و ناباروری اصفهان

  همایش بزرگ هدیه های آسمانی عنوان جشنی ماندگار برای زوج های ناباروری است که توانسته اند از طریق روش های درمان ناباروری توسط متخصصین کشورمان در مرکز باروری و ناباروری اصفهان، لذت در آغوش گرفتن فرزند خود را تجربه نمایند. تحویل بیش از 20 هزار نوزاد سالم نشان از کارنامه پر افتخار پزشکان و فعالان این مرکز دارد که جهش شادی بخش و امیدوار کننده ای را به خانواده های ایرانی ارزانی داشته اند.
  25 شهریورماه، آیین شادمانه هدیه های آسمانی به میزبانی مرکز باروری و ناباروری اصفهان، با حضور جمع کثیری از زوج های ناباروری که اکنون با طی کردن مراحل درمان، صاحب فرزند شده اند، برگزار گردید، دکتر سید مهدی احمدی، موسس و عضو هیات مدیره مرکز، با بیان حس شعف خود نسبت به حضور زوجین و فرزندانشان، افزود: برای ما بسیار لذتبخش است که پدر و مادری با مشکلات فراوان، اکنون توانسته اند دسته گلی به نام فرزند را در آغوش بگیرند و با عزیزان خود در این جشن حضور یابند. وی با بیان اینکه مرکز اصفهان سومین مرکز کشور است که توانسته تاکنون بیش از20 هزار نوزاد سالم تحویل دهد، برلزوم گسترش مراکز درمان ناباروری در مراکز استان ها تاکید کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار نسبتا بالای 20 درصد جمعیت نابارور در ایران که روزبروز بر تعداد آنها اضافه می شود و از طرف دیگر کاهش نرخ رشد جمعیت، خاطر نشان کرد: اگر این روند ادامه یابد تا دو دهه آینده نرخ رشد جمعیت کشور به صفر می رسد. دکتر احمدی با اعلام آمار بیش از 2 میلیون زوج نابارور در کشور که سالانه 88 هزار نفر به آنها اضافه می شود، مهمترین علت این عارضه را بالا رفتن سن ازدواج و باروری عنوان کرد و بهترین سنین باروری را 20 تا 30 سال خواند.


  در ادامه، دکتر سید اسداله کلانتری از این جشن بعنوان سمفونی عشق نام برد تا انرژی مثبت و امیدی برای زوج های نابارور و کسانی که هنوز ازدواج نکرده اند، باشد. وی با بیان اینکه فرزندآوری مثل خریدن یک عروسک نیست به خانواده ها و بویژه جوانان توصیه کرد: اگر به فکر کسب چیزهایی هستیم که عمری را سپری می کنیم و جوانی خود را ازدست می دهیم باید بدانیم شرایطی که امروز برای فرزندآوری داریم را از دست می دهیم. زیرا هر چیزی بهاری دارد، بهار ازدواج، بهار فرزندآوری و بهار پدر و مادر شدن، یادمان باشد که کارهای بهارمان را در پاییز انجام ندهیم. دکتر کلانتری از دیگر دغدغه های باروری در سن بالا را افزایش فاصله سنی فرزند و والدین نام برد و با تاکید بر اهمیت پیشگیری در مقایسه با درمان، اقدام به موقع برای ازدواج و فرزندآوری را حائز اهمیت خواند. وی با اشاره به اینکه IVF و دیگر روشهای درمان ناباروری که در این مرکز انجام می شود، مشکلی در توانایی جسمی و ذهنی نوزادان ایجاد نمی کند و آنها در سلامت متولد می شوند، از نمونه های فراوانی ازجمله سه قلوهایی که اکنون با رتبه های برتر وارد دانشگاه شده اند، نام برد که در این جشن حضور یافتند. وی با تقدیر از پرسنل مرکز، از کارناوال 300 نفری قدر دانی نمود که سمفونی عشق را از صمیم دل برای زوج های در انتظار فرزند اجرا می کنند.
  دکتر محمد حسین نصر اصفهانی دیگر عضو هیات مدیره مرکز باروری و ناباروری اصفهان و موسس پژوهشکده رویان با بیان اینکه بالا بودن هزینه های درمان ناباروری به دلیل بالابودن هزینه های مواد و داروهای مصرفی است، لزوم کمک دولت به این گروه از زوجین را با توجه به تاخیر پرداخت بیمه ها مطرح کرد. وی مساعدت خیریه ها در این امر را شایسته خواند وافزود: مرکز باروری و ناباروری اصفهان آمادگی خود را برای کمک به بیماران اعلام می کند. دکتر نصراصفهانی، با اشاره به اینکه هزینه های درمان ناباروری در کشور ما نسبت به سایر کشورها مناسب تر و تقریبا یک پنجم قیمت جهانی است، از ورود بیماران از کشورهای منطقه بویژه عراق و حتی ایرانیان مقیم امریکا به منظور درمان ناباروری خبر داد.
  جشن هدیه های آسمانی با تقدیر از فعالان این عرصه پایان یافت.

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream