• 18 دی 95
  • 0

  آنچه اسپرم از سلامتی مردها فاش می کند

  به عقیده محققان وضعیت اسپرم مردان می تواند احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، فشار خون بالا و حتی بیماری های پوستی را نشان دهد.
  نتایج یک پژوهش انگلیسی نشان می دهد اختلالات احتمالی اسپرم می تواند فاش کننده اسراری از سلامتی مردها باشد.
  به عقیده این محققان وضعیت اسپرم نشان دهنده احتمال ابتلا به بیماری های قلبی، اختلالات هورمونی، فشار خون بالا و حتی بیماری های پوستی است.
  محققان به این نتیجه رسیده اند که کیفیت اسپرم در مردان با وضعیت سلامتی آنها در ارتباط است لذا ناباروری و اختلالات نعوظی باید جدی گرفته شده و مورد بررسی های پزشکی قرار بگیرد.
  محققان از مردهایی که با مشکلات باروری مواجه بودند درخواست کردند که یک «چک آپ» کامل انجام دهند تا وجود هر نوع علامت و بیماری احتمالی بررسی شود چون به عقیده این محققان ناباروری و مشکلات مربوط به تولیدمثل می تواند نشان دهنده مشکلات جدی تر در خصوص سلامت آقایان باشد.
  محققان 9837 مرد 30 تا 50 ساله را از سال های 1994 تا 2011 تحت بررسی قرار دادند تا دلیل ناباروری آنها مشخص شود. آنها متوجه شدند که 44 درصد این مردها با متوسط سن 38 سال، علاوه بر مشکل ناباروری دچار مشکلات دیگری نیز هستند، مانند بیماری های مربوط به جریان خون، فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی.
  نتابج بررسی ها نشان می دهد ارتباطی بین مشکلات ناباروری و افزایش احتمال بیماری های پوستی یا اختلالات هورمونی وجود دارد.
  به عقیده سرپرست تیم تحقیقاتی این پژوهش، 15 درصد ژن های انسان به تولیدمثل مربوط می شود و اکثر این ژن ها عملکردهای متعددی در بدن دارند.

  محققان معتقدند که کیفیت اسپرم با سلامت عمومی مردها در ارتباط است و مشکل ناباروری آقایان نباید نادیده گرفته شود.

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream