• 16 دی 95
  • 0

  کارهایی که باعث ناباروری در مردان می شود

  با انجام برخی کارها، مردان به طور ناخواسته و غیر عمد به تعداد اسپرمهای خود و کیفیت آن‌ها آسیب می‌زنند و ممکن است تجربه لذت پدر شدن را از خود دور کنند.
  خبرها حاکی از آن است که بسیاری از مردان به حدی به تعداد اسپرمهای خود دقت می‌کنند که از کیفیت آن و نقش مهم کیفیت اسپرمها در باردرای غفلت می‌کنند. متاسفانه حدود 15 درصد از زوج‌ها پس از یک سال یا بیشتر بعد از تلاش برای بارداری نمی‌توانند موفق شوند و علت نیمی از این موارد بی‌کیفیت بودن اسپرم در مردان است. عوامل بسیاری وجود دارد که سبب می‌شود کیفیت اسپرم در مردان کاهش یابد و باروری آن‌ها را با مشکلاتی روبه‌رو کند.
  از جمله اقداماتی که سبب آسیب به اسپرمها می‌شود بیش از حد رفتن به سونا و تعرق در آنجا است. بسیاری مردان به منظور کاهش وزن، تفریح و تعرق به سونا می‌روند، در صورتی که بر اثر زیاد رفتن به سونا و زیاد ماندن در آنجا به اسپرمهای خود آسیب می‌رسانند. توصیه می‌شود که تنها 10 تا 15 دقیقه در سونای خشک یا مرطوب بمانید.
  از طرف دیگر استرس و فشار روحی و همچنین اضطراب در مورد رویدادهای زندگی و کاری می‌تواند آسیب‌های جدی را به سلامتی مردان وارد کند زیرا حین استرس هورمون کورتیزول در بدن منتشر می‌شود که قدرت باروری مردان را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
  علاوه بر این، استفاده مداوم و زیاد از لپ‌تاپ و قرار دادن آن بر روی بدن سبب انتشار گرما و برخی پرتوها می‌شود که منجر به صدمه رساندن به اسپرمها در مردان می‌شود. بهتر است طی استفاده از لپ‌تاپ آن را دور از بدن خود نگه دارید و از روی میز از آن استفاده کنید و دسترسی به آن را کاهش دهید.
  در نهایت پیروی از برنامه غذایی نامناسب، نداشتن فعالیت بدنی به طور منظم، قرار گرفتن در معرض برخی آفت‌کش‌ها و سموم، استعمال دخانیات و مصرف الکل می‌تواند از جمله مواردی باشد که می‌تواند لذت پدر شدن را از آقایان بگیرد.

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream