• 16 دی 95
  • 0

  آیا روزه برای کودک من بی خطر است؟

  پاسخ روشنی برای این پرسش وجود ندارد. علی رغم تحقیقات، ما نمی توانیم در مورد امن و بی خطر بودن روزه برای شما و کودکتان مطمئن باشیم. بنابراین، اگر احساس قدرت و سلامت می کنید، روزه برای شما و کودکتان به نظر بی خطر می رسد. اگر احساس خوبی ندارید و یا در مورد سلامت خود و کودکتان احساس نگرانی می کنید، قوانین اسلامی به شما اجازه می دهد که روزه نگیرید. قبل از این که روزه بگیرید با ماما و یا پزشک متخصص خود مشورت کنید تا یک چکاپ کلی از شما به عمل آید.
  یک فاکتور، زمان و فصل روزه است. اگر رمضان همزمان با تابستان باشد، به این معنی است که هوا گرم و روزها طولانی است و خطر از دست دادن آب نیز افزایش پیدا می کند.
  برخی از مطالعات نشان می دهد که روزه بر روی کودکان تازه متولد شده تاثیر کمی داشته و گاه بی تاثیر بوده است. برخی دیگر از تحقیقات، مشکلات تهدید کردن سلامتی را بیان می کنند و می گویند روزه در دوران بارداری ممکن است بر روی هوش و توانایی تحصیلی کودک تاثیر داشته باشد.
  نگرانی هایی وجود دارد که روزه ممکن است بر رشد جنین در رحم تاثیر بگذارد. برخی از تحقیقات پیشنهاد می کند که اگر مادران در ماه رمضان روزه بگیرند امکان تولد زودرس کودک بیشتر می شود.همچنین نگرانیهایی در مورد تاثیر کتونمی ایجاد شده در اثر روزه داری بر روی سلامت جنین وجود دارد.

  ثبت نظر ‪&‬larr‪;‬

Photostream